Wyspa kuchenna

https://www.amica.pl/produkty/lista/19-Zmywarki_do_zabudowy https://kupmeble.pl/oferta/krzesla

Wyspy w kuchni są coraz popularniejsze. To modne i niezwykle funkcjonalne rozwiązanie aranżacyjne. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup wyspy do swojej kuchni, poznaj najpopularniejsze wady i zalety tego rozwiązania. Może się okazać, że w Twoim przypadku wyspa nie będzie strzałem w dziesiątkę, a jedynie problemem.

Zalety

Jeżeli chodzi o zalety, to jest ich dużo. Przede wszystkim wyspy dają piękny efekty wizualny.

Wyspa sprawia, że kuchnia wydaje się dużo bardziej uporządkowana, zwłaszcza jeżeli w środku są szuflady. Zyskujemy dzięki temu dodatkowe miejsce nie tylko na przyrządzanie posiłków, ale również na przechowywanie akcesoriów kuchennych. Dodatkowo wyspa kuchenna umożliwia wspólne gotowanie w kilka osób. Wszystko dlatego, że daje dostęp z każdej strony, a także pomaga zorganizować prace dla kilku osób, które chcą wspólnie przygotować posiłek. To doskonałe rozwiązanie dla rodziców z nieco starszymi dziećmi, które chcą być samodzielne. Poza tym, jak już wspomnieliśmy, to zawsze dodatkowy blat roboczy.

Można w tym czasie przygotowywać wiele różnych posiłków bez obawy, że pomieszają się nam składniki. Oprócz tego wyspa znacznie skraca dystans między urządzeniami AGD, a w przypadku kuchni otwartych na salon oddziela kuchnię od reszty pokoju. Dodatkowo zapewnia swobodny kontakt z osobami, które przebywają w salonie, podczas gdy m przygotowujemy posiłek.

Wady

Wyspa kuchenna, jak wiele mebli, które stanowią wyposażenie kuchni, ma również swoje wady. Najważniejszą z nich jest przede wszystkim fakt, że wyspy są przeznaczone wyłącznie do kuchni o dużej powierzchni, ewentualnie do salonu z aneksem kuchennym, jednak i tutaj powierzchnia musi być duża. Dodatkowo wyspy kuchenne zajmują dużo miejsca na podłodze, przez co mogą zmniejszać swobodną przestrzeń do poruszania się po kuchni.

W większości przypadków wyspy kuchenne mają również ostre kanty, o które łatwo się uderzyć, zwłaszcza jeżeli mamy młodsze dzieci. Można jednak je odpowiednio zabezpieczyć lub zakupić taką wyspę, która tych kantów nie będzie miała.

Kupować czy nie?

Jeżeli masz kuchnię, która ma dużą powierzchnię i możesz pozwolić sobie finansowo na zakup wyspy kuchennej (nie ukrywajmy, takie rozwiązanie jest dość kosztowne), to sama wyspa nie powinna sprawiać Ci większych problemów. Pamiętaj jednak, żeby dopasować ją do rozmieszczenia pozostałych sprzętów w kuchni lub – jeżeli jesteś dopiero na etapie projektowania kuchni – o takim dopasowaniu wszystkiego, żeby wyspa nie zmniejszała przestrzeni podłogowej i nie utrudniała dostępu do żadnej z szafek. Jeżeli masz jakieś wątpliwości co do zakupu wyspy lub obawiasz się, że możesz coś źle wymierzyć, to żeby uniknąć błędów aranżacyjnych, skontaktuj się ze specjalistą, który pomoże Ci w pełni wykorzystać przestrzeń. Dzięki temu zyskasz przepiękną i niezwykle funkcjonalną wyspę kuchenną, a przy tym nie utrudnisz sobie dostępu do żadnego innego blatu oraz szafek w kuchni.

Głównym zamysłem przy projektowaniu wyspy jest bowiem nie tylko powiększenie powierzchni użytkowej blatów, ale przede wszystkim zapewnienie maksymalnej użyteczności i funkcjonalności dużej kuchni.

You may also like...