Wybór pokarmu

http://szkoleniewataha.pl/

Jeśli jesteś opiekunem zwierzęcia domowego to wiesz, że aby zagwarantować mu najlepszą opiekę trzeba się czasami mocno postarać. Oprócz codziennych prac porządkowych, niezbędne jest zapewnianie mu odpowiedniego pokarmu. Rodzaj żywności zależy od rodzaju zwierzęcia.

Gryzonie i króliki na przykład to zwierzęta roślinożerne. Dla nich pokarm znajdziemy nie tylko w sklepach zoologicznych, ale także na naszych działkach, w ogródkach czy choćby parku bądź lesie. Pokarm dla zwierząt mięsożernych, takich jak koty czy psy, jest z kolei łatwiej dostępny, bo znajdziemy go w każdym supermarkecie, ale chcąc własnoręcznie przygotować wartościowy posiłek dla psa należałoby poświęcić temu zdecydowanie więcej czasu.

Oczywiście, każdy wybiera rozwiązania na miarę swoich możliwości czasowych, finansowych oraz według osobistych zapatrywań na dany temat. Pamiętajmy jednak, że opieka nad zwierzęciem to duża odpowiedzialność. Nie zawsze pokarm dostępny od ręki w osiedlowym sklepiku będzie najlepszych rozwiązaniem dla naszego pupila.

Dieta ma duże znaczenie dla zdrowia każdej istoty dlatego głównym kryterium jej doboru powinien być dobrostan naszego małego domownika.

You may also like...