Stół drewniany w restauracji – jakie drewno wybrać?

aranżacja Łóżka hotelowe - tutaj

Meble restauracyjne i kawiarniane powinny charakteryzować się wysoką wytrzymałością. Każdego dnia będzie z nich korzystać kilkadziesiąt osób, zatem nietrudno o szybkie zużycie.

Jednakże inwestując w stoły i krzesła do restauracji, dobrze aby był to zakup nie na kilka miesięcy, ale nawet na kilka lat. Przy wyborze stołu drewnianego duże znaczenie ma gatunek i pochodzenie surowca.

Od tego będzie zależało, czy stół będzie wytrzymały i praktyczny, czy może będzie podatny na uszkodzenia i po krótkim czasie będzie nadawał się do wyrzucenia. Stół do restauracji powinien być wykonany z najlepszej jakości drewna.

Istotne jest, aby wybierać między twardymi gatunkami. W przypadku, gdy zakupimy stoły z miękkiego drewna, szybko ulegną zarysowaniom, trwałym odkształceniom oraz innym uszkodzeniom.

Należy także wiedzieć, że niektóre gatunki drewna z biegiem czasu zmieniają kolor. W ten sposób kupując stół idealnie komponujący się z wnętrzem, po kilkunastu miesiącach może się okazać, że nie będzie on pasował do aranżacji lokalu, ponieważ ściemnieje.

Warto zatem zadbać o odpowiednie zakonserwowanie drewna przed takimi sytuacjami. Jakie gatunki drewna sprawdzą się idealnie? Świetnym rozwiązaniem będzie stół wykonany z drewna bukowego, które jest twarde i charakteryzuje się wysoką jakością.

Wytrzymały jest również dąb. Jeżeli poszukujemy jasnych gatunków drewna, sprawdzi się jesion, ale warto wiedzieć, że ten gatunek drewna wymaga odpowiedniej pielęgnacji.

You may also like...