Praktyczna roleta w kuchni

ogrodzenia do ogrodu ogrodzenia łupane aranżacja ogrodzeń ogrodowych

Temat rolet kuchennych musi objąć w równym stopniu dwie kwestie: funkcjonalność i estetykę. W jaki sposób połączyć zalety praktyczne i wizualne w osłonie okiennej? Przede wszystkim wybierając odpowiednią tkaninę i sposób montażu rolety. Aktualnie rolety wewnętrzne dostępne są w wielu różnych opcjach. Każdy producent oferuje nie tylko szeroką paletę barw, ale również duży wybór tkanin, z których osłona okna jest wykonywana.

Na rynku znajdziemy zarówno rolety typowo poliestrowe, jak i wykonane w całości z włókien naturalnych. Bywają też rozwiązania egzotyczne, jak np. wykorzystujące trawę bambusową. Wśród wymienionych przykładów zdecydowanie najbardziej opłaca się postawić na pierwszą możliwość – rolety z włókien sztucznych.

Dlaczego? Odpowiedzią są trudne warunki kuchenne. Z rozgrzanej patelni odpryskuje sos, wrzucone do zupy warzywa też mogą narobić sporo bałaganu, a w dodatku łatwo coś rozlać albo upuścić. Jeśli któreś z tych wydarzeń dosięgnie np. rolety bawełnianej, prawdopodobnie będziemy musieli szykować się do nowych zakupów.

Roletę poliestrową natomiast bez większych problemów wyczyścimy mokrą szmatką, ewentualnie z odrobiną detergentu. Poza tym poliester nie chłonie zapachów, a wsiąkającą ciecz oddaje bardzo szybko. Dzięki temu w materiale nie pojawiają się mało higieniczne naloty pleśniowe i inne alergeny. A co ze sposobem montażu? Tutaj najlepszym wyborem są rolety montowane do ramy okiennej.

Powód jest prosty: okno z zamontowaną osłoną będziemy mogli łatwo otworzyć, nawet, kiedy roleta będzie opuszczona. A odpowiednia wentylacja w kuchni to podstawa.

You may also like...