Polska energetyka – tradycyjna czy alternatywna?

Jak oceniają eksperci od przemysłu, Polska na arenie międzynarodowej w porównaniu z innymi państwami, jest krajem średnio rozwiniętym przy znacznym wzroście produkcji przemysłowej. Powoduje to duże zapotrzebowanie na energię. Podstawowym surowcem energetycznym w Polsce jest węgiel kamienny i brunatny.

Mimo tego, że polska energetyka w głównej mierze jest oparta na węglu, ilości produkowanej z niego energii nie zaspokajają krajowych potrzeb. Dlatego też w produkcji energii elektrycznej wykorzystuje się także ropę naftową i gaz ziemny. Ich rodzime, niewielkie zasoby zmuszają nasz kraj do importu tych surowców, głównie z Rosji i Ukrainy.

W obliczu powyższych faktów warto zadać sobie pytanie: jeśli węgla nam nie starcza, a dopłacamy za ropę i gaz „ściągany” od naszych sąsiadów, czy nie lepiej postawić na alternatywne źródła energii? Oczywiście taka inwestycja wymaga sporych nakładów finansowych. Koszty jednak zwrócą się stosunkowo szybko w porównaniu z czasem użytkowania. My, jako społeczeństwo, zyskamy zaś przede wszystkim dbałość środowisko naturalne i własne zdrowie.

https://4biz2.biz/pl/advertisement/list/towary/paliwo?sector=1607

www.pakietyoc.com.pl

You may also like...