Paliwa pozyskiwane z drewna

urazy.sezon.net.pl Jako producent rozcieńczalników stawiamy na jakość naszych rozcieńczalników.

Nie od dziś wiadomo, że drewno to doskonały produkt energetyczny. Surowiec ten już dawno zadomowił się w przedsiębiorstwach oraz gospodarstwach.

Choć na skutek wprowadzania technologii drewno przestało odgrywać kluczową rolę, to jednak nigdy nie zeszło na daleki plan. Współcześnie znaleźć go można wiele działach gospodarki.

Choć stanowi główny surowiec dla przemysłu meblarskiego, budowlanego, czy chemicznego, to jednak to nie wszystkie jego zastosowania. Biopaliwa to także produkt powstały z przetwórstwa odpadów drzewnych.

Niemniej jednak większość biopaliw składa się z różnych surowców, które stanowią bogatą ofertę dla tego rodzaju pozyskiwania energii odnawialnej. W przypadku surowców drzewnych ta lista jest równie bogata.

Bowiem składa się na nią brykiet, trociny, wióry, zrębki, słoma, pelety. Każdy z nich odgrywa ważną rolę w produkcji ekologicznego paliwa.

Nie można jednoznacznie wyszczególnić tych wiodących, lepszych, czy popularnych, bowiem każdy posiada wiele cennych cech dla danego sektora.

You may also like...