Odpowiedni kredyt na mieszkanie

mieszkania w zabudowie szeregowej na sprzedaż Luboń http://jandach.pl/pl/domy-w-poznaniu Sprzedaż domów od dewelopera projekty domów gotowe

Większość osób kupuje mieszkanie, korzystając z kredytu. Zdolność kredytowa to pojęcie nieścisłe – nie ma jednej zdolności, każdy bank ocenia ją inaczej. Niektóre banki są bardziej, a niektóre mniej liberalne w ocenie sytuacji finansowej klientów. Różnią się też warunkami kredytów, dlatego koniecznie trzeba przejrzeć oferty wielu banków i je porównać.

Zdolność kredytową można zbadać odwiedzając placówki banków lub dzwoniąc na ich infolinię. Niektóre banki udostępniają też kalkulatory kredytowe na swoich stronach internetowych, co jest najprostszą formą zbadania swoich możliwości kredytowych. Wnioski o kredyt najlepiej złożyć w 2-3 bankach oferujących najlepsze warunki, pozwoli to na większą swobodę i wybór, a czasem także negocjacje z bankami. Przy ofertach kredytowych należy przede wszystkim zwrócić uwagę na: oprocentowanie i sposób jego ustalania, wysokość prowizji od udzielenia kredytu, dodatkowe opłaty i prowizje za wcześniejszą spłatę części lub całości kredytu, ilość dokumentów jakie należy dostarczyć bankowi oraz czy bank wymaga od nas opłacenia wyceny mieszkania przez rzeczoznawcę.

www.2000000.pl

You may also like...