Mania butów

https://edumax.com.pl/

Buty mogą wiele powiedzieć o człowieku. Na przykład jeśli ktoś nosi obuwie sportowe, można z dużą dozą pewności przyjąć, że dużo się rusza – na przykład biega.

Jeśli nosi dobrze skrojone, skórzane buty włoskiej firmy, może to oznaczać, że jego status życiowy jest dość wysoki i może sobie pozwolić na tak drogie obuwie. Są osoby, które uwielbiają kupować nowe buty i w swoich szafach posiadają dziesiątki par.

Dotyczy to głównie płci pięknej. Krąży nawet dowcip na ten temat.

Podobno niektórzy mężczyźni po wejściu do garderoby żon nie wiedzą, czy ożenili się z kobietą, czy ze stonogą. Niestety, czasem rzeczywistość bywa bardziej smutna.

Psychologowie twierdzą, że istnieje schorzenie polegające na uzależnieniu się na kupowaniu wyłącznie butów. Kobiety rekompensują sobie w ten sposób niepowodzenia, porażki lub po prostu poprawiają humor.

Odwiedzają sklepy obuwnicze, bądź dokonują zakupów w wirtualnych sklepach. Bywa, że znacznej części z nich nigdy nie zakładają, ponieważ po zakupie dochodzą do wniosku, że im się nie podobają lub na przykład mają za wysoki obcas.

Przyjemność sprawia im sam fakt zakupu oraz ich posiadania – nie mają żadnej wartości użytkowej.

puchary-trofea.pl

You may also like...