Krzesło tapicerowane – skóra ekologiczna czy naturalna?

Naczynia kuchenne Docieplanie budynków Opole

Jeżeli decydujemy się na zakup krzeseł tapicerowanych do lokalu gastronomicznego, trzeba pamiętać, że tkanina obicia powinna być wytrzymała, odporna na zabrudzenia raz powinna wyglądać efektownie. Często wybór pada na skórę i wtedy też pojawia się dylemat: ekologiczna czy naturalna? Sofa, fotel czy krzesło wykonane ze skóry naturalnej to synonim luksusu. Z tego powodu wybierana jest przez właścicieli drogich restauracji, aby podnieść prestiż wnętrza.

Trzeba się jednak liczyć z tym, że jest to tkanina dosyć kosztowna. Poza tym należy pamiętać, że cena krzesła wzrośnie, jeśli obicie będzie wykonywane ręcznie, z dbałością o jakość i detal. Jeśli chodzi o konserwację, skóra naturalna jako materiał obiciowy jest łatwa do czyszczenia i dosyć odporna na zabrudzenia.

Nie wchłania plam oraz nie ulega szybkiemu zużyciu, co jest zaletą w miejscu, gdzie nietrudno o plamy z tłuszczu, wina czy jedzenia. Z kolei za skórą ekologiczną często przemawia aspekt ekonomiczny. Jest znacznie tańsza od skóry naturalnej i dość dobrze ją imituje.

Ponadto również jest materiałem dość wytrzymałym, co w przypadku lokalu gastronomicznego ma duże znaczenie. Należy jednak mieć na uwadze, że choć wygląda dość estetycznie i efektownie, nie jest materiałem tak ekskluzywnym jak skóra naturalna. Z tego powodu rzadko stosuje się ją w tapicerowaniu krzeseł do restauracji wysokiej klasy.

Zatem warto się zastanowić, jaki mamy budżet oraz jaka klientela będzie odwiedzać naszą restaurację. Może to znacząco wpłynąć na podjęcie decyzji.

www.mashupevents.pl

You may also like...