Koty przyjazne alergikom

Od dawna marzysz o kocie w domu, jednakże nie pozwala na to Twoja alergia lub któregoś z domowników? Nie martw się, jest na to sposób. Przede wszystkim trzeba wiedzieć o tym, że alergenem wywołującym reakcje u osób uczulonych nie jest bezpośrednio sierść kocia, a pewien rodzaj białka, który produkowany jest przez gruczoły ślinowe oraz łojowe.

Liżąc się, kot przenosi substancję wraz ze śliną na naskórek oraz sierść. Badania naukowe dowiodły, że kocury są bardziej alergizujące od kotek, ponieważ w ich skórze znajduje się więcej gruczołów łojowych.

Ponadto niektóre rasy kotów charakteryzują się mniejszymi produkcjami tego białka. To sprawia, że alergicy mogą przebywać w pomieszczeniach, w których znajdują się te zwierzaki.

I tak, przyjazne alergikom są koty syberyjskie, mimo puszystej sierści, podobnie jak koty balijskie. Można także zdecydować się na kota rasy devon rex, które również nie uczulają.

Dobrą decyzją będzie także kupno sfinksa, którego skóra w ogóle nie jest pokryta sierścią. Oczywiście, zanim alergicy zdecydują się na zakup kota, którejś z wymienionych ras, najpierw powinni spędzić trochę czasu ze zwierzakiem i sprawdzić, czy na pewno nie występują reakcje uczulające.

You may also like...