Kiedy zaczyna się problem?

http://sklep.puchary-trofea.pl/category/buttony-breloki-smycze-proporczyki

Czasem bardzo trudno dostrzec problem u siebie, zgodnie z biblijną maksymą o belce we własnym oku. Wiele osób dotkniętych manią zakupów uważa, że to ich nie dotyczy.

Na przykład ze względu na to, że robisz większe zakupy dla przyjemności tylko raz w miesiącu – po otrzymaniu wypłaty. Zastanów się jednak, jaką kwotę wtedy wydajesz.

Niejednokrotnie po podliczeniu takiego „małego” szaleństwa w centrum handlowym okazuje się, że na kosmetyki, ubrania i gadżety wydaje się nawet połowę lub więcej wynagrodzenia. I tutaj pojawia się problem.

Niewiele z nas kontroluje skrupulatnie i podlicza wydatki na konkretne rzeczy – utrzymanie domu, auta, jedzenie i ubrania. Bardzo często sygnałem, który powinien zapalić nam czerwoną lampkę w głowie są głosy otoczenia – rodziny, partnera, przyjaciół.

Te osoby widzą nas niejako z boku, więc są bardziej obiektywne. Jeśli twierdzą, że masz problem z uzależnieniem od zakupów, być może warto zacząć prowadzić spis wydatków.

Wtedy trzymasz w ręce dowód, którego nie da się oszukać (o ile, oczywiście, nie próbujesz okłamać sam siebie i nie pomijasz niektórych kwot).

www.audiosolutions.pl

You may also like...