Karma dla starszaków

Jeśli jesteś właścicielem niemłodego już kota, wiesz, że w starszym wieku wciąż potrzebuje nie tylko Twojej uwagi, ale także specjalnego traktowania i bardziej uważnej opieki. Dojrzały wiek to specyficzne potrzeby. Dlatego producenci karm wychodzą naprzeciw kocim oczekiwaniom tworząc mieszanki zawierające odpowiednie proporcje składników. Karmy dla kotów starszych nie zawierają najczęściej pszenicy, kukurydzy oraz soi, co pomaga utrzymać ich organizm w równowadze.

Źródłem białka jest tutaj najwyższej jakości mięso oraz jaja. Ponadto często dodaje się do takiej karmy także taurynę, czyli rodzaj aminokwasu biorący udział w procesach odpowiedzialnych za wzrok, układ krążenia oraz przy trawieniu tłuszczy. Niektóre pokarmy wzbogacone są także o składniki chroniące układ moczowy zwierzęcia, który w starszym wieku szczególnie narażony jest na infekcje. Są to najczęściej: żurawina i rozmaryn.

Karma dla kotów dojrzałych nada się także dla tych ze skłonnościami do szybkiego przybierania na wadze, gdyż zapewnia zbilansowaną dietę oraz bogata jest w składniki polepszające witalność i żywotność organizmu zwierzęcia.

You may also like...