Groźna osteoporoza

http://orthostica.pl/uslugi-radiologia-rtg.html http://dzwoniarkiewicz.pl/fotografia-slubna-szczecin/

Jedna z bardziej podstępnych i problematycznych chorób, które dotykają głównie kobiet w wieku dojrzałym i senioralnym, to osteoporoza. Jest to choroba kości prowadząca do ich stopniowego osłabienia oraz degradacji.

Bezpośrednią konsekwencją osteoporozy jest radykalny wzrost łamliwości kości, które od tej pory są w znacznie większym stopniu narażone na uszkodzenia. Pod wpływem postępującej choroby struktura tkanki kostnej ulega znacznej zmianie – przede wszystkim zaczyna ona przypominać gąbkę, siła nośna kości jest niska, a nawet delikatne urazy mogą kończyć się złamaniami.

Co można zrobić, kiedy już pojawią się pierwsze symptomy osteoporozy? Na długo nim będzie taka groźba kobiety powinny tak zdefiniować swoją dietę, aby spożywać jak najwięcej produktów zawierających wapń. To właśnie on stanowi w tym momencie najskuteczniejszy oręż przeciwko osteoporozie.

Wapń jest jednym z głównych budulców kości, a przyczyną rozwoju choroby jest między innymi jego niedobór. Spory udział wapnia w diecie (a więc zwłaszcza produktów mlecznych i mleka) może mieć zbawienne działanie.

You may also like...