Dobroczynny wpływ zwierząt

https://przelambariery.pl/pol_m_Higiena-i-pielegnacja_Kosmetyki-198.html

Kontakt z żywymi istotami powinien być dla ludzi czymś naturalnym. Chodzi o zwierzęta, które zajmują na tej planecie nie mniej ważną pozycję od nas, ale zbyt często są lekceważone i traktowane po macoszemu. Tymczasem szanując je i otwierając się na relacje z nimi możemy zrobić wiele dobrego – zwłaszcza dla naszej psychiki.

Osoby w wieku senioralnym również można aktywizować poprzez kontakt ze zwierzętami. Wyjście z psem na spacer jest wszakże formą aktywności, która skłania do tego, aby ruszyć się z domu. Są osoby starsze, które nawet do tego potrzebują pretekstu.

Kwestia kolejna to sama obecność zwierzęcia w pobliżu, która stanowi bardzo konkretny bodziec. Kot czy pies to silna dawka pozytywnych emocji. Zabawa ze zwierzakiem i zainteresowanie jakie okazuje to bardzo miłe doświadczenia, dlatego zachęcamy gorąco, aby się na nie otworzyć.

Jeśli brakuje pomysłu na to, jak nakłonić seniora, aby był bardziej zaangażowany i dynamiczny, pojawienie się u jego boku zwierzęcia może stanowić na to doskonały sposób.

nowotworowe.chorobyswiata.com.pl

You may also like...