Deweloper musi się wywiązywać ze zobowiązań

Jandach buduje nowe mieszkania pod Poznaniem w programie MDM program dla deweloperów

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że deweloper podejmując decyzję o budowie nowej nieruchomości, zobowiązuje się jednocześnie do spełnienia określonych wytycznych. Musi je przedstawić w momencie starania się o pozwolenie na budowę, ale co ważniejsze, musi się później ich trzymać, bo w przeciwnym razie może wpłynąć wiele negatywnych opinii na jego temat.

Dlatego też warto się dowiedzieć jakie to są zobowiązania, tak abyśmy także mogli wziąć udział w ich egzekwowaniu.

Budowa podzielona jest na etapy

Jedną z najważniejszych kwestii podczas budowy, będzie to, że jest ona podzielona na etapy.

Deweloper już na samym początku zobowiązuje się, że poszczególne części nieruchomości będą gotowe w z góry określonym czasie, a cała nieruchomość zostanie przeznaczona do przekazania właścicielom, w konkretnym dniu. Oczywiście może się zdarzyć, że takie przekazanie nastąpi wcześniej, jednak ważne jest to, aby nie nastąpiło ono później.

Jeżeli deweloper będzie się wywiązywał z terminów poszczególnych etapów, to będzie większa szansa na to, że z całością również będzie w stanie zmieścić się w określonym czasie. Takie terminowe oddawanie nieruchomości sprawia, że deweloper zyskuje coraz lepsze opinie, cieszy się większym zaufaniem klientów i banku, a co się z tym wiąże, łatwiej mu znaleźć kolejne osoby, które będą zainteresowane jego propozycją na nieruchomości.

Oczywiście ważne jest też to, aby deweloper w wyznaczonym terminie zorganizował i dostarczył wszystkie niezbędne dokumenty. Bez tego, nie będzie mógł ruszyć z budową, dlatego też musi pilnować, aby trzymać się terminów, które wyznaczone są przez instytucje odpowiedzialne za pozwolenia na budowę, bo tylko jeśli ich nie przekroczy, uzyska niezbędne dokumenty, pozwalające mu przejść do działania.

www.avsy.pl

You may also like...