Co robić, gdy kot drapie meble?

www.azjanews.pl

Poniszczone meble to zmora osób posiadających w domu koty. Niestety, ale te zwierzaki mają ostre pazurki, a drapanie wynika z kociego instynktu. Jeżeli w domu pojawia się mały kociak, jak najwcześniej należy zacząć walkę z drapaniem kanap czy krzeseł.

Gorzej, gdy ten problem dotyczy już dorosłego kota. Przedstawiamy kilka porad, co robić, gdy kot drapie meble. Przede wszystkim należy zacząć od zakupu drapaka.

Niestety, ale kota nie oduczymy drapania, ale możemy mu pokazać, że może to robić w innym, przeznaczonym do tego miejscu. Drapak należy umieścić w miejscu, gdzie najczęściej przebywają domownicy oraz kot. Zatem dobrze, gdy drapak będzie stał w pobliżu sofy czy komody, którą kot uwielbiał drapać.

Jeżeli widzisz, że Twojemu sierściuchowi wyraźnie nie spodobał się pomysł z drapakiem, możesz rozmieścić w pomieszczeniu drewniany pieniek lub zamontować na ścianie korkową płytę. Zanim kot sam zrozumie, do czego służy drapak, spróbuj mu to pokazać. Możesz go umieszczać na drapaku i jego przednimi łapkami delikatnie pocierać o pieniek.

Innym sposobem zwabienia kota na drapak jest zawieszenie na nim kocimiętki, której zapach koty uwielbiają. Istotne jest także, aby nagradzać kota za każdym razem, gdy zobaczysz, że korzysta z drapaka. Możesz go pogłaskać lub podać mu jakiś smakołyk do jedzenia.

You may also like...